Akce uskutečněné

« všechny články »

"Papír v Dubenci"

vytvořeno 6.11.2014

Pomalu se v plánech činnosti našeho modelářského klubu stává pravidlem účast na akci "Papír v Dubenci", která se koná v prostorách ZŠ Dubenec.
Letos jsme tedy opět vyrazili ukázat, jak jezdí digitálně řízené vlaky na modulech. Poprvé jsme v Dubenci představili úsek trati podél ulice Bulharská v Jaroměři.
Místní modeláři a organizátoři nám pomohli nastěhovat všechn připravený materiál z auta do školy a my jsme se hned pustili do stavby připraveného layoutu. Rozdělili jsme si úlohy, já s Jirkou jsme vybalovali moduly, Matěj s Lukášem srovnávali moduly do roviny a sestavovali do layoutu a Fanda běhal mezi oběma dvojicemi a připravoval nohy modulů, nebo podával šrouby. Sami jsme byli překvapeni, jak rychle nám stavba rostla pod rukama a byli jsme schopni celý layout postavit, zapojit veškeré rozvody a zkontrolovat zapojení, vyčistit koleje a naprogramovat do nové lokomotivy V60 novou DCC adresu, abychom mohli projet koleje. Toto všechno jsme zvládli za cca 3,5 hodiny, což je možná i klubový rekord v rychlosti stavby smiley

tak už nás konečně vyfoť

trochu sdělených zkušeností


Vzali jsme s sebou i "dřevěnou" modulovku - na stupínku ve třídě jsme poskládali malou osmičku s odbočkou na vlečku s nakládací rampou - můžeme na dřevěné vozy nakládat i autíčka. Našel se i jeden chlapeček, který si s dřevěnými vláčky vydržel v sobotu hrát skoro 3 hodiny smiley Bohužel jsem nestihnul vyfotit smiley

Ovšem i my jsme si ježdění užili, bohužel se naše koleje musí také čas od času vyčistit, tak se tímto ještě jednou omlouvám té paní s dětmi, která přišla zrovna v okamžiku, kdy jsme stopli provoz a začali čistit koleje laugh

Fanda řídí V60

a čistíme


Z naší strany byla jedním z nejdůležitějších okamžiků chvíle, kdy jsem objevil nového výrobce laserem pálených stavebnic drážních staveb i civilních domečků. Zcela jistě využijeme nabídky vypálení stavebnic na zakázku, již nyní vím o minimálně čtyřech typech staveb, které nám jako klubu na trhu chybí, nebo které sice někdo někde vyrábí, ale jinak, než by nám vyhovovalo.
Dalším důležitým okamžikem byla samotná stavba a v sobotu k večeru i bourání layoutu. Ověřili jsme si, že konečně dokážeme pracovat týmově a že přípravný tým dokáže stavěčům včas a kvalitně připravovat jednotlivé moduly ke stavbě.
Všem se nám v Dubenci velmi líbilo, pořadatelům za jejich péči a starostlivost patří velký dík. Již dnes se těšíme na příští ročník soutěže "Papír v Dubenci"

(2014)
Bocman