Články - moduly
« všechny články »
2. Nová stanice v naší klubovně Vytvořeno 4.4.2013

Naskytla se mi příležitost pořídit "novou" stanici. Kamarád z klubu Zababov se na setkání v Zákupech zmínil, že z prostorových důvodů chce prodat svoji stanici "Kamenický Šenov" i se dvěma traťovými moduly.

Moje rozhodování bylo velmi rychlé. V klubu nám druhá stanice velmi chyběla. Máme sice v plánu postavit další stanice, které budou zapadat do našeho klubového projektu, ale to si vyžádá ještě trochu času na plánování a taky je potřeba zajistit finanční krytí.

Stanice "Kamenický Šenov" je inspirována skutečnou stanicí na trati 901 z České Kamenice o celkové délce 5 km. Vzhledem k záměru původního majitele o prodeji nebyly poslední dobou prováděny běžné opravy. Také jsme v našich železných zásobách našli stavby, které se hodily na doplnění krajiny. Proto jsme se hned pustili do úprav. Další destrukční činností bylo vybourání starých držákůna nohy a jejich nahrazení novými, do kterých budou pasovat standardní zababovské dřevěné nohy. Na těchto úpravách se pilně podílejí i členové modelářského kroužku.